Az Innovációs ökoszisztéma című pályázat rövid bemutatása

A fejlesztések megvalósítása során elsődlegesen tekintettel kell lenni a városi közterületek környezettudatos, család- és klímabarát megújítására, azaz arra, hogy a beavatkozások területe alkalmas legyen a családok és a fiatalok számára szabadidejük hasznos eltöltésére, miközben a fejlesztések a környezeti fenntarthatóság követelményeit szolgálják, a városi zöld környezet megteremtéséhez, ezek gazdaságos fenntartásához járuljanak hozzá. 
Jelen Felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására a megyei jogú városok önkormányzata (GFO 321) jogosultak.  A Felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg teljes költség alapon a TOP beavatkozási területen: 26 623 millió forint.

A pályázat benyújtásának feltétele, hogy a pályázó rendelkezzen az NKFI Hivatal által kiadott támogató KFI szempontú szakpolitikai véleménnyel, amelyhez 2016. február 22-től 2016. március 21-ig lehet benyújtani a dokumentumokat.

A pályázat benyújtásának határideje

A támogatási kérelmek benyújtása 2016. április 25-től 2018. április 25-ig lehetséges.

A pályázati felhívás célja

A startup vállalkozások sikeres fejlődéséhez, nemzetközi piacra lépéséhez elengedhetetlen az a támogató szakmai környezet, amelyben a mentorállást, a technológiai fejlesztés és az üzleti terv készítés menedzsmentjét  a finanszírozást nyújtó inkubátorok biztosítják. A felhívás a startup vállalkozások alapítását ösztönző inkubátorok megerősítését célozza, továbbá  az innovatív vállalkozások fejlesztését a kezdeti fázisban.

A pályázat keretében a támogatásközvetítő szerepet betöltő inkubátorok kiválasztására kerül sor.

Az egyes támogatott projektek kiválasztását az inkubátorok végzik saját pályázati felhívás és feltételrendszer keretében.

A pályázók köre

A pályázaton olyan gazdasági társaságok indulhatnak, amelyek – a Közép-Magyarország régió kivételével – vagy magyarországi székhelyűek vagy EGT székhelyű gazdasági társaságok magyarországi fióktelepei, amelyek kettős könyvvitelt vezetnek (jogi forma szerint: részvénytársaság, európai részvénytársaság, vagy korlátolt felelősségű társaság). E felhívás keretében konzorciumi formában pályázni nincs lehetőség.

A támogatható célkitűzések köre

az I. Projekt Elem keretében az inkubátor működésével közvetlenül összefüggő tevékenységek (címzetti pályázatkezelés, inkubációhoz kapcsolódó tevékenység, nyilvánosság biztosítása, ügyfélszolgálat);

a II. Projekt Elem keretében a startupok, mint végső kedvezményezettek részére kifizetendő (továbbutalandó) támogatásokhoz kapcsolódó tevékenység.

A támogatás főbb feltételei

A támogatást igénylő inkubátor vállalja, hogy

a projekt időtartama alatt legalább 5 inkubálandó vállalkozással szerződést köt, és azoknak inkubációs szolgáltatásokat nyújt;

a projekt időtartama alatt az inkubált vállalkozások körében legalább 3 db tesztelt prototípus, MVP és/vagy piacra vihető termék létrejön;

az inkubált vállalkozások részére megítélt támogatási összeg legalább 20%-át kitevő saját forrást is nyújt, amellyel az adott vállalkozásban legfeljebb 24% részesedést szerez;

menedzsmentjében biztosítja az előírt szakmai kompetenciákat;

startupok számára évente legalább 4 tudásmegosztó rendezvényt és 1 ötletversenyt szervez.

A pályázónak rendelkeznie kell az NKFI Hivatal KFI szempontú támogató véleményével, amely többek között a pályázó inkubátor vezetésének szakmai tapasztalatát, üzleti tervét és a rendelkezésre álló tőkét is értékeli.

A projekt végrehajtására a Támogatási Szerződés hatályba lépésétől számítva legfeljebb 36 hónap áll rendelkezésre. A pályázat benyújtása előtt megkezdett projekt nem támogatható.

Az igényelhető támogatás mértéke

Az  „Innovációs ökoszisztéma” című (GINOP-2.1.5-15) pályázatra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 5 milliárd forint. Pályázónként legfeljebb 600 millió forint vissza nem térítendő támogatás igényelhető, amelynek legfeljebb 20%-a számolható el az inkubátor közvetlen működési költségeire (I. Projekt Elem), legalább 80%-a pedig a címzetteknek (startupoknak) kötelezően továbbutalandó támogatás.

Forrás: www. nkfih.gov.hu

Aktuális

A negyedik ipari forradalom emberi arca

Tíz éve, a világ legnagyobb ipari technológiai vásárán, a Hannover Messen találkozhattak először a meghatározó piaci szereplők az Ipar 4.0 fogalommal. A negyedik ipari forradalom vívmányai azóta sok területen szinte teljesen átformálták az életünket, gondolkodásunkat, korábban soha nem tapasztalt lehetőségeket nyitva egy fenntarthatóbb, egészségesebb, emberibb jövő felé.

Tovább »
Események
Május 2024
HKSzeCsPSzoV
  1234
5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031